המתח המתמיד בין חופש הביטוי ובין שמירה על שמו הטוב של אדם נעשה מורכב מאי פעם. במציאות של ימינו, בה לכל אחת ואחד מאיתנו יש אמצעי פרסום בחשיפה גבוהה דרך המכשירים הדיגיטליים, סוגיית לשון הרע נעשתה רלוונטית מתמיד. מה שפעם היה נאמר בד' אמותיו של אדם, בשיחה בין חברים, חשוף היום לאלפי ואף עשרות אלפי בני אדם ברשתות החברתיות ובפלטפורמות פרסומיות שונות. במקרים רבים, ההתבטאויות שלנו עשויות להסב נזקים משמעותיים בפן האישי, המקצועי והתדמיתי לבני אדם. במקרים אלו, קיימת עילה לתביעת לשון הרע. משרד עו"ד עידן חתוכה ושות' עומד לרשותך וילווה אותך לאורך כל התהליך.

מתי התבטאות תיחשב ללשון הרע?

על מנת שהתבטאות בגנותו של אדם תיחשב כעבירה כמוגדר תחת חוק איסור לשון הרע, עליה להיות אמירה פומבית, שיש בפרסומה כדי לבזות את כבודו של אדם או שיש בה בכדי לסכן את עתידו המקצועי או את פרנסתו של אדם. במקרים אלו, ניתן לתבוע גם ללא הוכחת נזק. 

אילו הגנות קיימות נגד תביעת לשון הרע?

ישנן שתי הגנות עיקריות שניתן לטעון בתביעות לשון הרע:

  • הגנת תום הלב – ככל שההתבטאות נעשתה בתום לב, כדי להזהיר את הציבור או כדי לתאר פגיעה שחווה אדם מאדם אחר, ללא כוונה לפגיעה גרידא, עשוי הדבר לזכות את הנתבע.
  • הגנת אמת בפרסום – ככל שדבר הפרסום הינו בעל עניין ציבורי ומדובר בדברי אמת, לא ייחשבו הדברים כלשון הרע. די יהיה בביסוס הטענה כי הנתבע האמין כי הדברים הם דברי אמת, גם אם התגלה בדיעבד כי הדברים אינם נכונים.

ייצוג משפטי ראוי עשוי לעשות את כל ההבדל

תביעות לשון הרע עשויות להגיע לסכומי עתק ומדובר בתיקים מהמורכבים ביותר בדין האזרחי. כדי להבטיח שהדברים ינוהלו בצורה המדויקת והראויה ביותר, יש להסתייע בעורך דין הבקיא בתחום לשון הרע. עו"ד עידן חתוכה עומד לצידך ויסייע לך לקבל את ההגנה הטובה ביותר. 

למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

יש לך שאלות?

מלאו את פרטיכם ואנו נשוב אליכם בהקדם

על במשרדנו בקצרה:

משרדנו עוסק בתחום המקרקעין והמשפט האזרחי – מסחרי לרבות דיני נזיקין, דיני משפחה, צוואות וירושות, ייפוי כח מתמשך ועוד.

בעל המשרד, עו"ד עידן חתוכה בעל תואר ראשון במשפטים ובוגר קורסים מגוונים בעולם המשפט.

עו"ד עידן חתוכה, מייסד המשרד והעומד בראשו, מתמחה בליווי וייעוץ משפטי למשקיעים, יזמים, קבלנים, רוכשים ומוכרים בתחום הנדל"ן, וזאת במקביל לעיסוקו בתחום המשפט האזרחי – מסחרי.

משרדנו בעל ניסיון עשיר וידע רב ומגוון, המשלב מקצועיות, יצירתיות, עדכניות, מחויבות ומסירות מלאה ללקוח וקידום ענייניו.

ביקורות

מה הלקוחות אומרים עלינו?

5/5

ליווה אותנו לאורך כל הדרך, היה נעים ואנושי. שמחתי מאוד לקבל ממנו שירות!

יצחק גרינשטיין

רמת גן

יש לכם שאלה?

המיקום שלנו

רח' נח מוזס 2 ראשון לציון מיקוד 7565237 (בניין צרפתי ספייס)

טלפון

03-3752575​

אימייל

[email protected]

פקס

079-6950575

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: